top of page

DENEME DALIŞI

Deneme dalışlarını her haftasonu cumartesi ve pazar Mersin/Aydıncık'tan hareket eden dalış teknemizden yaptırmaktayız. Deneme dalışı yapacaklar, isterlerse bu iki gün isterlerse tek gün şeklinde deneme dalışlarımıza katılabilirler.

Teknemiz sabah 10:00 da hareket eder ve akşam 18:00 sularında geri döner. Bu zaman zarfında iki farklı koya demirler. Bu koylarda yüzme ve dalışlar gerçekleşir. Deneme dalışından önce FreeLife eğitmenleri tarafından teknede size malzeme ve suyun altında yapacaklarınız anlatılır. Su altı ortamı ve bize etkilerinden bahsedilir. Herkesin kolayca yapabileceği teknikler teknede sizlere öğretilir. Bu deneme dalışı brifingi yaklaşık olarak 15-20 dk sürer.

Teknemiz ilk koya demirledikten sonra dalış operasyonları başlar. Günlük program gereği belki ilk demirlenen koyda yada ikinci demirlenen koyda dalışlara alınırsınız. Sizlerin dalışa hazırlığı uzman personelimiz tarafından yapılır ve suya eğitmen ile birlikte girersiniz. Öncelikle su yüzeyinde alıştırmalar yapılır ve son defa önemli noktalar size tekrar hatırlatılır. Daha sonra eğitmenin kontrolun de sualtına yavaşça indirilirsiniz. Bu arada güvenliğiniz için eğitmen sizi tüpünüzden tutar ve suyun altında güvende olduğunuzu anlarsınız. Eğitmen gerekli reaksiyonları sizden alırsa hemen dibinizde olmak kaydıyla ve her daim sizi gözlemliyor  olarak tüpünüzü bırakabilir.

Dalışınız ortalama 20 dk sürer. Bu arada sualtında video veya fotoğraflarınız çekilir. Dalış sonrası tekneye çıkana kadar eğitmen yanınızdan ayrılmaz ve kontrol hep ondadır. Muhtemelen ikinci extra deneme dalışını talep edeceksiniz. Lütfen dalıştan sonra eğitmeninze hemen bu durumu söyleyin ki günlük programa ekleme yapılabilsin.

Öğle arası teknede yemeğiniz size servis edilir. Öğle sonu çay ve mevsim meyvesi ikramı sonrası Aydıncığa geri dönüş başlar. Deneme dalışı fiyatlarımız için lütfen fiyatlar sayfamızı inceleyiniz.

0541 529 82 91

bottom of page