top of page

CMAS 1 YILDIZ DALICI EĞİTİMİ

Size sualtı dünyasının kapılarını aralayacak bu kurs tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından güvenli dalış kuralları dahilinde öğretilecektir. Dalış kursumuz Teorik eğitim ve Pratik eğitim olarak iki bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerin işleyişi ile ilgili geniş bilgi aşağıda sizlere sunuldu. Lütfen dikkatlice okuyun ve danışmak istediğiniz bir konu olursa yukardaki iletişim numarasından bize ulaşın.

KATILIM ÖN ŞARTLARI

Yaş       :14 Yaşını doldurmuş olmanız gerekmekte.

Sağlık  : Dalışa engel sağlık durumunuzun olmadığını beyan etmelisiniz (sağlık bildirim formunu imzalamak,reşit olmayanların velisi bu formu imzalayacak, gerekli hallerde doktor raporu eğitmeniniz tarafında istenebilir)

Yüzme : Yüzme biliyor olmanız gerekiyor. (belirleyici bir kriter olmasada eğitmeninize suyun yüzeyinde güvenli bir şekilde durabildiğinizi ve kulaç atarak yüzdüğünüzü göstermelisiniz)

teorik egitim

Teorik eğitimimiz yaklaşık olarak 9-10 saat sürmektedir. Bizim standart uygulamamız her hafta salı, çarşamba, perşembe saat

19:00 ile 22:00 saatleri arasında olsa da kursiyerin müsait günleri ve saatlerine göre ders ayarlaması yapıyoruz. Müsait olduğunuz günü ve saati bize bildirmeniz yeterli. 9 saate sadık kalınarak uygun olduğunuz tek bir günde bile 09:00-18:00 arası verebiliriz.

Teorik eğitimlerimizi Adana barajyolunda bulunan dalış merkezimizin dersliğinde görsel destekli ve güncel eğitim metodlarıyla aktarıyoruz. 

Teorik eğitimlerimiz sizi sualtına hazır hale getirmek için; 

İdari ders, malzeme bilgisi, sualtında kullanılacak dalış işaretleri, sualtının yapısı çevreye ve bedenimize etkileri, güvenli dalış kuralları ve su içi beceri videolarını kapsakmaktadır.

Teorik eğitim sonrası verilen dersleri içeren bir final sınavı yapılır ve adaylar 70 puan almak zorundadır. Bu puanın alınamaması durumunda eğitmen yanlış cevaplı soru konularını tekrar aktarır.

SINIFIMIZ

c3eef7fa-6231-4e73-862e-0f83cdc764e9.jpg

pratik egitim

Kursun ikinci ve zorunlu olan bölümüdür. Genelde bir haftasonun da bitirebiliyoruz. Yani iki gün normal şartlarda yetiyor. Gerekli görmemiz durumunda bir gün daha ekleme yapabiliriz. Teorik eğitiminizin arkasından kısa süre içinde pratik eğitimlerinizi tamamlamalısınız.

FreeLife olarak su içi pratik çalışmaları, sizlere bir eğitmen bir kursiyer şeklinde özel ders olarak veriyoruz. Bu çalışmalar ilk olarak korunaklı koylarda ve genelde bir insan boyunu aşmayacak derinliklerde başlar. Geliştirdiğimiz bu yöntem ile siz adaylar daha güvenli ve daha anlaşılabilir bir öğrenme süreci geçirirsiniz.

 

Eğitim dalışları birçok dalış merkezinde asgari süre olan 20 dk ile sınırlıdır ve aynı anda 4 hatta daha fazla kursiyer suda bir eğitmenle çalıştırılır.

FreeLife eğitim dalışı süreleri ise 35-40 dk arasındadır ve bu zaman dilimi tek bir kursiyere özeldir.

 

FreeLife yılda en fazla eğitim, gelişim ve deneme dalışı yapan dalış merkezi olma özelliğini yıllardır korumaktadır. Bu kazanılması zor eğitim dalışı tecrübemiz, siz kursiyerlerimizin öğrenme sürecine olumlu etki etmektedir.

BİREBİR EĞİTİM

13502727_10154224894615270_4199500679434

0541 529 82 91

bottom of page